3 życie

Kiedyś byłe inne czasy. I nie chodzi mi o to, że był inny ustrój, że wszytko było na kartki i takie tam. Mówiąc, że kiedyś były inne czasy mam na myśli to, że dawniej każdy miał tylko 2 życia. Ludzie byli wierniejsi i pod wieloma względami bardziej uczciwi. Dziś coraz więcej osób prowadzi już 3 życia: życie publiczne, czyli to, jak przedstawiamy się znajomym, jacy jesteśmy w pracy, w szkole czy na uczelni. Mamy jeszcze życie prywatne, to z Naszym partnerem , z którym żyjemy na co dzień i pozostaje Nam właśnie 3 życie. A mianowicie nasze sekretne.  Dziś coraz więcej z Nas prowadzi właśnie 3 życie i zazwyczaj ma ono swoje miejsce w internecie.

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie dnia bez internetu, bez Facebooka, bez codziennej dawki wiadomości z Pudelka. I to właśnie tu coraz więcej z Nas poznaje kogoś i od nie winnej wymiany zdań zaczynamy Naszą internetową znajomość.

Zaczynamy z tą nową poznaną osobą coraz częściej rozmawiać, zaczynamy się w jakiś sposób angażować. Staję się to właśnie naszym 3 życiem, tym sekretnym o którym wiemy tylko my i ta druga osoba.

Niestety często zdarza się tak ,że za bardzo angażujemy się w coś co i tak jest tylko internetową znajomością, za bardzo się w to wkręcamy i dajemy ponieść emocją.  A Nasze prawdziwe życie powoli zaczyna przebiegać gdzieś obok Nas.  A przecież wystarczy spojrzeć trzeźwo, pomyśleć logicznie i  zastanowić się czy tak naprawdę nie fajniej jest ruszyć tyłek od monitora i spotkać się z tymi, którzy realnie Nas otaczają a to internetowe życie może się przecież toczyć bez Nas.

by flickr

Reklamy

2 uwagi do wpisu “3 życie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s