Zrób cytologię !

Niesamowicie ważne badanie, zajmuje dosłownie 5 minut i jest całkowicie bezbolesne. Każda z Nas powinna je robić raz w roku. To naprawdę niesamowicie ważne bo przecież lepiej jest  zapobiegać i dbać o siebie niż stanąć pewnego dnia przed lusterkiem i powiedzieć mam raka! umrę !

Niewiele kampanii odnośnie cytologi zrobiło na mnie wrażenie czy  w ogóle sprawiło, że zwróciłam uwagę na dany problem. Mnie samą nie dotyczy ten problem bo swoje badania wykonuje regularnie, ale wiem jak wiele osób tego nie robi. Jak siedzę czasem w kolejce i czekam na wizytę u swojego ginekologa słyszę mnóstwo kobiet które albo są w trakcie leczenia nowotworowego albo tuż po…. Ale wbrew pozorom one są szczęściarami. Bo tych, które przez swoje zaniedbania dowiedziały się zbyt późno już nie usłyszymy…

To zdjęcie promujące kampanie jest genialne. Bo naprawdę nie robiąc badań powoli same szykujemy sobie trudne i przez lata zaniedbań zachowujemy się tak jakbyśmy  systematycznie co roku wkładały do swojej trumny rzeczy i ją pakowały. Pomyślcie o tym , a najlepiej już dziś zapiszcie się na badanie. Zajmie 5 minut, nic nie kosztuje i jest całkowicie bezbolesne, a może uratować Wam życie.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Zrób cytologię !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s