Matka też człowiek.

Przeglądam ostatnio jedno z forum… a nie często mi się to zdarza i trafiłam na wypowiedź jednej z matek, która żaliła się jaka to jest nieszczęśliwa, przemęczona i że dziecko ją denerwuje a mąż nie rozumie o co w ogóle chodzi…. Ale mniejsza z nią , bo nie o nią mi się teraz rozchodzi ale o tą burzę i falę hejtu , która zawisła nad tą biedną kobietą . Że niby jakim prawem narzeka, że skoro tak jej źle to  po co rodziła dziecko, po co brała ślub…. OMG!! Ej no, ludzie!! Czy Was już do reszty pogrzało, czy za dużo reklam się naoglądaliście!!! A co to matka nie ma prawa być zmęczona?! Nie ma prawa wstać rano i mieć dnia w stylu ” mam to w dupie, daj mi spokój „. Czy my kobiety musimy zawsze tryskać humorem, szczęściem i radością do świata?! No chyba sobie żartujecie, że tak.

Matka też człowiek! A powiem więcej to nie robot, nie jakiś niezużywalny, wiecznie sprawny sprzęt każdej potrzeby.

Matki mają zazwyczaj więcej na głowie niż nie jeden facet. Wstają rano gdy wszyscy smacznie śpią, szykują te śniadanka, kawusie, dzieci do szkoły mężów do pracy no i gdzieś w między czasie i siebie…A potem lecą z wywieszonym językiem do pracy by po 8 godzinach wrócić i.. o nie, nie po to by odpocząć, wręcz przeciwnie a to obiad zrobić trzeba, a to sprzątnij, upierz, pomóż dziecku…. i na koniec dnia gdy każda kobieta by już chciała mieć wreszcie święty spokój to tu czeka jeszcze mąż z tą swoją miną i mówi coś , że niby jakiś obowiązek małżeński, że seks, że ma potrzeby…

No może nie każda tak ma… Są szczęściary co mają fajnych mężów i dzielą te obowiązki na pół , gdzie każde z nich wykonuje po trochu wszystko i wtedy to fajnie działa i kobiety są szczęśliwsze.

Ale na Boga! Nie krytykujcie matek za to , że mają wszystkiego dosyć. Mamy do tego prawo takie same jak pójść do kibla za potrzebą. W końcu my też jesteśmy ludźmi.

flickr

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s