Strach przed nieznanym

Czy to jest tak, że większość ludzi pozostaje przy tym co ma?

Pozostajemy przy mniejszym bo boimy się zaryzykować ? Boimy się walczyć i sięgać po lepsze, po więcej, bo boimy się stracić to co już mamy.  Akceptujemy swoją kiepską posadę, nie do końca odpowiedniego partnera, kiepskich przyjaciół i denerwujących znajomych byle by mieć cokolwiek.

Czy może dlatego nie staramy się zmienić Naszego życia bo boimy się zmian, tego co Nas czeka … A przecież to co już mamy , jest znane , nawet jeśli nie czujemy się z tym dobrze to jest to Nasze , znane i wiemy czego się spodziewać.

Przyzwyczajamy się do rutyny, codzienności która już niczym Nas nie zaskakuje. Wstajemy codziennie rano o tej samej porze by iść do pracy, by o stałej porze z niej wyjść i prowadzić nudne , rutynowe życie gdzie każdy dzień jest z góry zaplanowany i podobny do poprzedniego.

A czy nie lepiej by Nam było stawić czoła wszystkim Naszym lękom i zacząć od nowa?! Ba! Zacząć realizować swoje marzenia, skryte tajemnice i pragnienia i zacząć żyć pełnią życia?

Chyba warto spróbować nawet jeśli czeka Nas pot, krew , płacz i zgrzytanie zębów, nawet jeśli czekają Nas trudne wybory i postanowienia… To chyba warto jeśli na końcu tej drogi czeka na Nas nasze marzenie, szczęśliwsze życie i wszytko to czego pragnęliśmy.A gdy to osiągniemy to kto Nam broni wyznaczyć sobie nowy cel i próbować osiągnąć jeszcze więcej. Bo przecież nie warto poprzestawać na tym co się ma , zawsze może przecież być lepiej.

Pewnie większość z Was czytając to myśli ale jak ?! Przecież mieszkam w małym miasteczku, gdzie nie ma perspektyw na nic, mam małe dzieci, które mnie trzymają w domu, przecież nie znajdę lepszej pracy, w tej Polsce to nic się nie da a tak w ogóle to co ludzie powiedzą.

A nie sądzicie , że są to tylko wymówki?! Zwykłe tłumaczenie siebie samego przed lustrem aby sumienie dało Nam spokój , że być może przy odrobinie wysiłku  Nasze życie mogło by się odmienić na lepsze o 180 stopni.

Pomyśle! Przecież tak naprawdę nie ma przeszkód nie do pokonania, zawsze jest jakieś wyjście.  Każdy z Nas może osiągnąć swoje marzenia i żyć w pełni szczęścia i nie ważne co inni powiedzą. Bo przecież to Nasze życie i mamy je tylko jedno więc warto z niego korzystać w 100%.

Pisząc to nasunął mi się na myśl przykład ojca chrzestnego polskich blogerów, Kominka. Większość z Nas wie kim on jest , jak wiele osiągnął i jakie ma wspaniałe życie o którym większość z Nas marzy. Możemy go nie lubić, nie rozumieć jego poglądów, może Nam się nie podobać jego styl życia ale na pewno wiemy kim jest i że to wszytko zawdzięcza tylko swojej ciężkiej pracy.  Bo jak sam w swoich książkach podkreślał postawił wszytko na jedną kartę , chciał być blogerem, znanym blogerem i żyć jako bloger. I ta dam ! Osiągnął swój cel… I każdy  z Nas tak może. Wystarczy się nie bać.

 

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Strach przed nieznanym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s