Sprawa prosto z pieca.

Na ogół lubię sprzątać w domu, powiem więcej jest wiele takich czynności, które mnie uspokajają i dają chwilę ciszy i spokoju w domu jednak są i takie rzeczy których nie znoszę i wolałabym tego nie robić. do jednej z nich należy czyszczenie piekarnika. Ja swój piekarnik kocham, nie mam mu nic do zarzucenia jest idealny,niestety brudzi się! I to jest moja zmora! Od czasu gdy kupiliśmy piekarnik z mężem, mój szanowny ukochany umył go tylko raz i to tylko dlatego, że w tym czasie byłam w ciąży z moim 2 synkiem. No i wczoraj nadszedł ten dzień! Zostałam zmuszona i to czym? Własną chęcią pieczenia ciasta! I po raz kolejny stanęłam przed nim i po 15 minutach stwierdziłam, że ukochany piecyk jest czyściutki.
Z tej okazji stwierdziłam,że napisze Wam moje sposoby na to by to niewdzięczne czyszczenie było szybkie i łatwe.

  • Sypanie solą. Czasem w trakcie pieczenia zdarza się, że tłuszcz czy sok z mięsa wycieknie do wnętrza piekarnika aby nie przypalił się nam w plamę nie do usunięcia posypcie go grubo solą w trakcie pieczenia. Sprawi to, że będzie nam później łatwo to usunąć.
  • Papka na przypalenia. Istnieje domowa, a zatem i bezpieczna metoda na usunięcie przypaleń. Robimy papkę z sody oczyszczonej, octu i soli w stosunku 1:1 tj. 1 łyżeczka sody 1 soli 1 octu. Taką pacie rozprowadzamy na przypalone miejsca i zostawiamy. Po pół godziny czyścimy zmywakiem do teflonu lub folią aluminiową zwiniętą w kulkę. Powinno pomóc.
  • Chemia. Jest mnóstwo środków na rynku do czyszczenia piekarnika, grilla ja ich osobiście nie stosuje do piecyka gdyż to zawsze chemia i niekoniecznie uda się ją całą usunąć ze środka. Jeśli już zdecydujecie się na chemię to po dokładnym wyczyszczeniu i umyciu ciepłą wodą wstawmy piekarnik na maksymalną temp. i niech po nagrzaniu się chodzi tak włączony jakieś 15 min. a resztki detergentów wypalą się i nie przenikną do jedzenia.
  • Woda z cytryną. Skutecznym sposobem jest wstawienie do piecyka żaroodpornego naczynia wypełnionego wodą z cytryną i wstawienie pieczenia na 150 stopni na jakieś 15 minut. Para z wody zmiękczy brud, cytryna da ładny zapach, wchłonie inne aromaty. Na koniec wystarczy przetrzeć gąbką lub zmywakiem do teflonu.
  • Mój sposób.  Ja w celu umycia piekarnika zaczynam od skrobania. Biorę drewnianą łopatkę i zeskrobuje nią wszystkie resztki przypalonego jedzenia, sosów. Następnie biorę zmywak do teflonu z odrobiną płynu do naczyń i myję. Schodzi bez problemu, następnie czystą szmatką zwilżoną wodą przecieram kilkakrotnie za każdym razem płucząc szmatkę. I wycieram do sucha. I ju
Reklamy

5 uwag do wpisu “Sprawa prosto z pieca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s